Encyklopedia Host


Idź do treści

Polecane strony

Linki i adresy

Strony o podobnej tematyce

 • hostaregistrar.org - American Hosta Society


Usługa udostępniena przez AHS dla miłosników host, hodowców, szkółkarzy i ogrodników jest narzędziem umożliwiajacym przeglądanie danych dotyczących rejestracji odmian, oraz informacji podanych podczas tego procesu.
W ramach programu
"Rejestracja" w menu znajduje się formularz rejestracyjny i inne dokumenty niezbędne do procesu rejestracji nowych odmian.

http://hostaregistrar.org
 • hostalibrary.org - Hosta Library


Tej strony "stworzonej" przez Boba Axmear nikomu, kto interesuje się hostami nie muszę polecać. Wszak to "biblia" dla miłośników host.
Hosta Library
jest przede wszystkim ogromną bazą zawierającą opisy i zdjęcia host, które są już uznane przez hodowców i kolekcjonerów lub zarejestrowane w AHS.
Znajdziemy tu również różne bazy zdjęć i wszelkie informacje dotyczące host.

http://hostalibrary.org
 • goboshiarekore.com - Giboshi arekore


Bardzo ciekawa strona Japończyka Mikiko Lockwood, który urodził się w Hokkaido a obecnie mieszka w New Jersey. Strona ta pokazuje nie tylko jego pasję do host, ale zarazem podejście Japończyków do tych roślin. Mikiko tłumaczy również zawiłości języka japońskiego ( choć jest to dość logiczne) w nazewnictwie host. Znajdziemy tam zdjęcia jego siewek wyhodowanych z nasion, kolekcję jego roślin oraz pokaz slaiów.
Warto zapoznać się z zawartością tej strony internetowej.

http://www.giboshiarekore.com/index.html
Szkółki i centra ogrodnicze.

 • asiagaw.pl - SZKÓŁKA OGRODNICZA.

Asiagaw to mała, rodzinna ale bardzo prężna szkółka bylin i krzewów ozdobnych. W swojej ofercie posiada dużą gamę ciekawych roślin, które są nowościami na naszym rynku. Znajdziemy tu: hosty, trawy, jeżówki, żurawki i wiele innych ciekawych roślin do ogrodów zarówno na stanowiska cieniste jak i rosnących w pełnym słońcu.http://www.asiagaw.pl
 • pudelko.com.pl - OGRODY JAPOŃSKIE.

Szkółka Krzewów Ozdobnych zajmuje się produkcją roślin iglastych, liściastych oraz wrzosowatych w szerokim asortymencie. Naszą specjalnością są rośliny ogrodów japońskich takie jak: klony palmowe oraz rośliny formowane tzw. BONSAI do ogrodu azalie japońskie i rhododendrony. Ciekawostką i atrakcją naszej firmy jest OGRÓD JAPOŃSKI z wieloma okazami bonsai oraz kolekcją klonów palmowych i azalii japońskich.


http://www.pudelko.com.pl/
 • zieloneprogi.pl - SZKÓŁKA BYLIN.

Ogrody o Zielonych Progach to szkółka zajmująca się uprawą bylin na każde stanowisko. Oferta kierowana jest głównie do odbiorców hurtowych takich jak centra i sklepy ogrodnicze oraz projektanci i wykonawcy terenów zieleni ale odbiorcy indywidualni są również mile widziani. Oferta bylin jest bardzo szeroka i obfituje w nowości oraz rzadkie i ciekawe odmiany roślin. Szkółka specjalizuje się w bylinach takich jak: bodziszki, floksy wiechowate, szałwie jak również znajdziemy w niej funkie, paprocie, tawułki, jeżówki, trawy, żurawki, liliowce, piwonie, zawilce, języczki i wiele innych.http://www.zieloneprogi.pl/oferta.htm


Fora, poradniki, bazy i katalogi
ogrodnicze.


 • kwiaty-ogrody.pl - Encyklopedia roślin


Encyklopedia roślin ogrodowych oraz kwiatów doniczkowych, opisy i fotografie ponad
2 tys. roślin, możliwość wyszukiwania roślin wg cech wyglądu, wymagań uprawowych i zastosowania. Podstawowy przybornik każdego, kto chce sam zaprojektować ogród.

Encyklopedia Roślin
 • Forumogrodnicze.info - Ogrodniczo Działkowe Forum

Najlepsi Polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Jeśli masz problem ogrodniczy, potrzebujesz informacji, chcesz podzielić się swoją wiedzą lub po prostu zaprezentować swoje osiągnięcie -
to forum jest dla Ciebie!


Porady ogrodnicze. Forum działkowe.

http://forumogrodnicze.info
 • poradnikogrodniczy.pl - Poradnik Ogrodniczy


Mnóstwo porad ogrodniczych dotyczących zakładania ogrodu, uprawy roślin ozdobnych, sadowniczych, a także warzyw i ziół oraz kwiatów doniczkowych, uprawianych w domu. Na stronie także forum ogrodnicze oraz katalog firm ogrodniczych.

Poradnik Ogrodniczy
 • canna.p - Całus Canna Collection


Strona poswiecona jest głównie paciorecznikom. Zawiera podstawowe informacje o uprawie canny-paciorecznika oraz światową galerię odmian jakie są dostępne na świecie.http://www.canna.pl/index-pol.php
Hurtownie, detaliczne i internetowe
sklepy ogrodnicze.


 • pl.marolex.pl - Marolex.

Firma specjalizującą się w produkcji opryskiwaczy ogrodniczych, domowych i spryskiwaczy ręcznych.
W ofercie posiada urządzenia ręczne, ciśnieniowe i plecakowe o pojemnościach od 0.5l do 20 litrów, jak również gamę dodatkowego wyposażenia, ułatwiającego pracę.
Sukces tych produktów firma zawdzięcza niewątpliwie zastosowanym przy ich produkcji technologiom i ostremu reżimowi przy kilkupoziomowej kontroli jakości. Na wszyskie zbiorniki ciśnieniowe, wykonane ze specjalnych przewidzianych do tych celów, wytrzymałych i odpornych tworzych kopolimerowych, firma udziela 5-letnią gwarancję.
Marolex wyprzedza konkurencję dzięki takim innowacjom, jak lanca z systemem zabezpieczającym dostawaniu się do niej zanieczyszczeń (APS-system), czy bezotworowej konstrukcji zbiornika (seria opryskiwaczy plecakowych Titan).

http://www.pl.marolex.pl/
Usługi i architektura ogrodnicza.
Ogrody botaniczne, arboreta.

 • biol.uni.wroc.pl/obuwr - Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Każdy, kto odwiedzi tą stronę zdecyduje się również na odwiedzenie ogrodu w realu.

 • Rok założenia: 1811
 • Powierzchnia: 7,4 ha
 • Liczba taksonów: ok. 12 000
 • Otwarty do zwiedzania: najpóźniej od 1 kwietnia do 30 listopada
 • Godziny otwarcia: 8.00-18.00, szklarnie 10.00-18.00
www.biol.uni.wroc.pl/obuwr/
 • biol.uni.wroc.pl/obuwr/wojs/arboretum - Arboretum w Wojsławicach

Filia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Wojsławice, 58-230 Niemcza

 • Rok założenia: około 1825
 • Powierzchnia: 6 ha
 • Liczba gatunków i odmian około 2000, w tym drzew i krzewów 1500, rodzaj Rhododendron 470
 • Otwarty do zwiedzania: 1 maja - 30 września
 • Godziny otwarcia: codziennie w godz. 9 - 18 ( maj/czerwiec w soboty, niedziele i świeta w godz.8 - 20


www.biol.uni.wroc.pl/obuwr/wojs/arboretum/


Inne strony.


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów ze strony wyłącznie za zgodą właściela witryny. | andrzej.pach@wp.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego