Encyklopedia Host


Idź do treści

Beton czy ozdoba

Ciekawostki

"Beton czy ozdoba?"

Z
apewne różnie to zostanie odebrane - kawałek betonu, zbędny element czy też strata czasu na taką zabawę. I nie o to w tym chodzi czy można z takich elementów wykonać ścieżkę, jakąś większą kompozycję czy pozostawić jako akcent w kształcie liścia hosty przyciągajacy wzrok w określonym kierunku.
W czasie deszczu nie tylko dzieci się nudzą ale i dorośli wymyślają różne zajęcia dla zabicia czasu...

Postanowiłem wykorzystać liście host jako naturalną formę do uzyskania betonowego odlewu i nie było to podyktowane jakąś potrzebą, a jedynie sprawdzeniem czy liść bez dodatkowego przygotowania nadaje się na taką formę.

Z prac murarskich pozostało mi trochę suchej zaprawy cementowej i to właśnie jest główny i jednyny materiał potrzebny do wykonania takich odlewów. Jako materiał pomocniczy wykorzestałem skrawki cienkiej blachy aluminiowej, która stanowiła ograniczenie powierzchni odlewu. Potrzebne jeszcze były podstawowe narzędzie murarskie jak kielnia i opryskiwacz do zwilżenia zaprawy cementowej.
Po zasypaniu formy zaprawą, wyrównaniu, ubiciu i zwilżeniu wodą formę należy zdemontować po około 24 godzinach, pełną twardość odlew uzyskuje po 24 dniach.

Więcej na ten temat już nic chyba nie trzeba pisać - wystarczy obejrzeć poniższy pokaz slajdów.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Czy takie betonowe elementy są przedatne i czy umieścilibyście je w swoim ogrodzie?
Decyzaja oczywiście należy do Was.


Andrzej Pach

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów ze strony wyłącznie za zgodą właściela witryny. | andrzej.pach@wp.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego