Encyklopedia Host


Idź do treści

Artykuły-zwiastun

Artykuły

"O znaczeniu cienia w życiu host"

Autor: Mariusz Lewandowski

"Hosty uważane są powszechnie za rośliny znoszące cień lub nawet cieniolubne, ale to tylko część prawdy. Podczas gdy cień jest konieczny dla ochrony dużych powierzchni liści tych roślin to słońce jest niezbędnym czynnikiem warunkującym dobre kwitnienie. Wiele host będzie równie dobrze rosło przy dużo większym nasłonecznieniu niż to, które im zapewniamy pod warunkiem dostatecznej wilgotności strefy korzeniowej..."


Czytaj >>

Hosty w cieniu."Hosty - pakowanie i wysyłka"

Autor: Andrzej Pach

"Obecnie coraz więcej firm sprzedających sadzonki host prowadzi sprzedaż wysyłkową. Również kolekcjonerzy i pasjonaci tych roślin w kraju i z zagranicy wymieniają się roślinami, aby powiększyć o nowe odmiany swoje kolekcje, to również łączy się z koniecznością wysyłki roślin.
Wysyłka to z kolei pakowanie i dodatkowy koszt związany z transportem roślin czasami na znaczne odległości..."


Czytaj >>"Jak oglądać zdjęcia 3D"

Autor: Andrzej Pach

"Widzenie przestrzenne to cudowny dar, którym obdarzony jest człowiek. Takie postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości umożliwia nam ocenienie odległości od widzianych przedmiotów, ale również głębię i przestrzenne zależności przedmiotów następujących w po sobie..."


Czytaj >>"Rozważania o kolorach "

Autor: Andrzej Pach

"Od dawna zastanawiałem się nad dokładnoscią określania koloru liści host w opisach i zawsze pojawiały się pewne wątpliwości związane z różnorodnością metod i ich precyzją...."


Czytaj >>"Hosty system nawadniania kropelkowego"

Autor: Andrzej Pach

"System automatycznego podlewania ułatwia pielęgnację każdego ogrodu. Nie jest to związane jedynie z tym, że nie absorbuje nas czasowo, że nie musimy posiadać i rozwijać długich węży do podlewania ale, że jest to system bardzo oszczędny i precyzyjny....."


Czytaj >>

nawadnianie kropelkowe"Hosty kolory i ich zmienność."

Autor: Andrzej Pach

"Podstawowe kolory liści host to zielony, niebieski i żółty . Biały kolor może pojawiać się jako akcent w centrum liści, na ich marginesie czy też jako plamy czy smugi na liściach. Są pewne wyjątki jak hosty bielejące w trakcie sezonu, czy też jedynie sezonowo białe.
Generalnie wiele odmian to właśnie kombinacja tych czterech kolorów w centrum, na marginesie lub pomieszanych plam i smug......"


Czytaj >>

nawadnianie kropelkowe

"Hosty o białych liściach."


Autor: Andrzej Pach

"Hosta o całkowicie białych liściach utrzymujących się przez cały sezon wegetacji jest jak na razie nieosiągalnym wyzwaniem dla wielu hodowców i pewnie nigdy nie uda się wyhodować takiej odmiany.
Najbardziej rozpowszechnioną i dostępną w sprzedaży odmianą o białych liściach jest Hosta White Feather. Podobne choć mniej popularne i trudne do zdobycia odmiany to Miss Moonbeam, Mostly Ghostly, White Trouble, White Undies czy też White Wall Tires. Wszystkie powyższe mają jedną wspólną cechę pozwalającą im przetrwać (choć nie zawsze) od jednego do kilku sezonów. Tą cechą jest to, że po wiosennym pokazie białych lub kremowo białych liści zielenieją, dostarczając roślinie niezbędnych składników pokarmowych do przetrwania sezonu i przygotowania się do okresu spoczynku w dość dobrej kondycji."


Czytaj >>

nawadnianie kropelkowe

"Ogród Diany Grenfell"


Autor: Tomek (Recento)

"...Zgodnie z angielskim zwyczajem byliśmy u niej punktualnie. Na początku lekkie zdziwienie, gdyż autokar zatrzymuje się przed dużą kamienicą na obrzeżach miasta, pierwsza myśl jak mi się nasunęła - czy to na pewno tutaj? Wątpliwości się rozwiały, gdy w drzwiach powitała nas sama Diana. Wyglądała jak na zdjęciach zamieszczonych na obwolucie jej książki /The New Encyclopedia of Hostas/..."


Czytaj >>

"Hosty jesienią"


Autor: Andrzej Pach

"Jesień dla host to ważny okres w którym muszą się przegotować do zimowania. Oczywiście bez naszej ingerencji w większości przypadków rośliny poradzą sobie i bezproblemowo przetrwają okres zimy, ale dobrze jest wiedzieć co sprzyja a co pogarsza ten okres przygotowań."Czytaj >>

"Krótkie wspomnienie z krainy host"


Autor: Mirek Majewski

"Kraje Dalekiego Wschodu pasjonują Europejczyków od dawna. Przy czym dla przeciętnego Europejczyka takie kraje jak Chiny, czy Japonia, za bardzo się niczym specjalnie nie różnią. Wiadomo – Chiny to kontynent, a Japonia to wyspy i to już chyba wszystko. Po bliższym przyjrzeniu się okazuje się, że różnice są bardzo istotne a w ogrodnictwie i sztuce te kraje są jakby przeciwnymi biegunami ludzkiej twórczości....."Czytaj >>


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów ze strony wyłącznie za zgodą właściela witryny. | andrzej.pach@wp.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego